Jak skorzystać z cięcia płyt na wymiar?

Cięcie płyt na wymiar umożliwia dokładnie dopasowanie rozmiaru płyty do potrzeb użytkownika. Usługę wykonuje się głównie na zlecenie stolarzy oraz klientów indywidualnych, którzy chcą samodzielnie wykonać mebel lub blat. Cięcie na wymiar płyt meblowych jest popularne w szczególności w przypadku mebli do kuchni i łazienek, które mają nietypową wielkość i są ustawiane w zabudowie. Jak zamówić cięcie płyt na wymiar?

cięcie płyt na wymiar

Jakie płyty na wymiar można dociąć?

Usługa cięcia płyt na wymiar jest wykonywana w przypadku różnych płyt meblowych. Na wymiar docina się: płyty laminowane, MDF, HDF, pilśniowe, wiórowe, akrylowe, fornirowane i inne. Dzięki temu każda firma stolarska i klient indywidualny są w stanie znaleźć odpowiednią usługę dla siebie. Minimalna szerokość i długość gotowej płyty na wymiar może być uzależniona od typu ciętego materiału. Płyta laminowana na wymiar jest często zamawiana ze względu na jej trwałość i liczne możliwości zastosowania do produkcji różnych mebli.

Gotowe płyty cięte na wymiar mają równe krawędzie. Są pozbawione uszkodzeń mechanicznych, drzazg i innych niedoskonałości, które wpływają negatywnie na wygląd płyty ciętej na wymiar. W razie potrzeby płytę wykańcza się za pomocą okleiny o tym samym wzorze lub odcieniu. Dzięki temu przycięta płyta jego gotowa do użycia. Podobnie jest w przypadku kuchennego blatu na wymiar, który po docięciu można od razu zamontować na meblach.

Jak zamówić cięcie płyt na wymiar?

Cięcie płyt na wymiar online można zamówić w różnych sklepach budowlanych i firmach, jednak sama usługa zawsze jest wykonywana w zakładzie produkcyjnym. Do cięcia płyt na wymiar służą specjalne maszyny, które umożliwiają skrócenie i zwężenie materiału do różnych rozmiarów. Nowoczesny park maszynowy docina płyty na wymiar z wysoką dokładnością, dlatego można wykonać z nich eleganckie i trwałe meble z idealnie dopasowanych elementów. Zamówione cięcie płyt meblowych na wymiar online wykonuje się w terminie określonym na stronie usługodawcy. W zależności od liczby innych zamówień i wielkości zlecenia czas oczekiwania na wykonanie usługi wynosi od kilku dni do nawet kilku tygodni.

Zamawiając cięcie płyt na wymiar, powinno się dokładnie sprawdzić cennik. Cięcie płyt meblowych ma koszt uzależniony od kilku czynników. Cena usługi zależy od grubości płyt, ich rodzaju i liczby sztuk w zamówieniu. Hurtowe zlecenia są z reguły tańsze, gdyż nie wymagają wielokrotnej zmiany ustawień maszyny do cięcia płyt na wymiar.

Cięcie płyty meblowej na wymiar a cena otworów

W płycie meblowej na wymiar w razie potrzeby można wykonać otwory na różne sprzęty i instalacje. Otwór pod zlewozmywak lub gniazdko elektryczne w blacie kuchennym ułatwia wykonanie funkcjonalnej i estetycznej zabudowy aneksu kuchennego lub tradycyjnej kuchni. Wycięcia wykonuje się w płycie meblowej na wymiar w miejscach wskazanych przez zamawiającego, dlatego klient najpierw powinien dokładnie zmierzyć i przypasować wszystkie elementy, które mają znaleźć się wewnątrz otworów.